statystyki

Reakcja środowiska ws. ataków na sędzię z Niska

10.08.2015, 18:49; Aktualizacja: 10.08.2015, 19:23

"Iustitia" oraz Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce wyrażają swój sprzeciw wobec ataków na sędzię Sądu Rejonowego w Nisku, podejmowanych w szczególności przez osoby publiczne.

W grudniu ub.r. Katarzynie i Sławomirowi Bułatom sąd odebrał trójkę małoletnich dzieci. 11-letnią Kingę i 6-letnią Klaudię umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej, a czteromiesięczną Sabinę oddano do rodziny zastępczej. Po tym orzeczeniu na sędzię spadła fala krytyki.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • AAMMMM(2015-08-11 07:53) Zgłoś naruszenie 00

  Każde zachowanie można oceniać. To co robią sędziowie także. Pani sędzia odwaliła pisanie uzasadnienia - sama później przyznała, że napisała w nim tylko o niektórych argumentach - to została oceniona według tego co napisała. Koledzy pani sędzi też nie czytali akt, a jej bronią. skąd wiedzą, że ma rację. Od niej ?
  Groźby,inwektywy są niedpuszczalne, ale sędziowie sami wywołują irytację - najpierw swoimi zachowaniami, a potem tym jak się bronią.

  Odpowiedz
 • MMA(2015-08-11 18:23) Zgłoś naruszenie 00

  Doskonały komentarz ten powyżej - od AAMMM. Też tak uważam. A obrona koleżanusi po fachu to przypadkiem nie jest naruszanie niezawisłości i bezstronności wysokiego sądu??? Może trzeba pozwolić tej pani obronić się samej, nie stawać przeciwko prawu i nie uprawiać kolesiostwa, bo to także ewidentnie narusza wyżej wspomniane zasady. Jednak kumple pani sędzi z jakichś tam stowarzyszeń nie rozumieją tego, bo najwidoczniej sami robią wałki i też chcieliby być chronieni. Swoją drogą trzeba przyjrzeć się legalności i konstytucyjności tego typu sitw kolesiowskich - jakim właściwie prawem sędziowie mogą się zrzeszać w stowarzyszenia? Po co? Przecież są niezawiśli, więc kto im co zrobi? Jednym słowem - KORPORACJE WON! Jeżeli sędzia faktycznie jest uczciwy i sprawiedliwy, to po co ta "obrona"?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane