statystyki

Superprawnik w aplikacji

10.08.2015, 14:12; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:52

ROSS - tak nazywa się pierwszy "sztucznie inteligentny" prawnik, który potrafi udzielać porad prawnych, na bieżąco monitoruje zmiany przepisów oraz analizuje orzecznictwo, a nawet zawiadamia użytkownika o nowych, istotnych dla jego sprawy rozstrzygnięciach.

ROSS działa na podobnych zasadach co Siri, aplikacja na urządzenia mobilne Apple, która umie odpowiadać na pytania i wykonywać polecenia głosowe, np. wyszukiwać restauracje w danej lokalizacji czy zamówić taksówkę. Specjalizacją ROSSa jest natomiast rozwiązywanie wszelkiego rodzaju problemów prawnych. Wystarczy, że użytkownik zwróci się do niego z dowolnym pytaniem prawniczym, a system przeszuka bazę informacji prawnej i udzieli odpowiedzi uszeregowanych według celności i precyzji. Klient ROSSa może także bez problemów przejrzeć na smartfonie przepisy i orzeczenia, na podstawie których została skonstruowana odpowiedź.


Pozostało jeszcze 33% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane