Metropolie pozwolą na modernizację infrastruktury

autor: Katarzyna Żaczkiewicz09.10.2008, 03:00

Metropolie mają dać szanse rozwoju inwestycji i likwidacji bezrobocia. Tylko Warszawa i Katowice będą metropoliami na mocy przepisów ustawy. Inne duże miasta mogą uzyskać taki status tylko za zgodą rządu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • asd(2008-11-01 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    poziom komentujacych zenujacy jak ich komentarze!!

    Odpowiedz
  • sa(2008-10-09 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    to Białystok i Lublin czy inne Kielce to już nie metropolie???
    to się narobiło

    Odpowiedz
  • Metropolia przymusowy kołchoz(2008-10-09 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Miasta łączcie się, choc może nie chcecie, w metropolie, które nie mają żadnych uprawnień poza mglistą obietnicą pomocy z budżetu. Ot wynalazek w UE pomagają biednym regionom, a w RP metropoliom Ot ciekawostka.
    A co ze zwiąkami gmin i powiatów, to nie można już ich zawierać.

    Odpowiedz
  • Przestroga dla mieszkańców METROPOLI(2008-10-09 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    .. kary--za emisje CO2 do atmosfery ,jako gazów cieplarnianych nałożono nie do paliwa (węgla ,gazu) lecz głównie na elektrociepłownie które to zakłady ogrzewają Wasze miasta !! co oznacza ,że te nie wydolą i zapewne doliczą mieszczuchom ten koszt do rachunku za CENTRALNE OGRZEWANIE !!
    Pawlaki wezmą te kary niby na UNIE i będą sobie renty strukturalne lub KRUS dotować twierdząc oto ,że kasa im na głowę z UNII spadła -jaka ta Unia dobra !!!..czyli Jak Pawlaki MIESZCZUCHÓW robią na szaro...
    Dobrze pomyślane panie ministrze obecnej Gospodarki- kasa dojona od społeczeństwa (98% dopłaty do KRUSU bez względu na bogactwo rolnika),Wam nigdy nie śmierdziała choć powietrze śmierdzi .Niska emisja na wsi to też emisja a mieszkańcy miast powinni mieć zwrot gdyż opłacają też za elektrofiltry co powoduje, iż na m2 ogrzewanej powierzchni emisja gazów szkodliwych jest dużo niższa niż na wsi. Tu widać czy chodzi o emisję CO2 ,czy tylko o haracz bo już wiele elektrociepłowni wskutek drakońsk

    Odpowiedz
  • Likamon(2008-10-09 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    zdrada, zdrada, potrzykroć zdrada !!! Białystok też ma być metropolią i Bydgoszcz i Pcim i wiele innych. Polska metropoliami stoi

    Odpowiedz
  • lex(2008-10-09 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    a co z Włszoszczową, za rządów Edgara także miała być z mocy ustawy metropolią, a teraz POpaprańcy nie chcą jej ujac w ustawie, toż to prowokacja.

    Odpowiedz
  • pseudometropolia(2008-10-09 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    tAAAk - a zapomnieliście jeszcze o KIELCACH - toć toż metropolia. A Opole a inne metropolie Lublin - toż to gigant. No a rzeszów to jakby poprzyłaczać ze 100 gmin będzie miał i nawet milion ludzi.
    Ha ha ha !

    Odpowiedz
  • WL(2009-10-17 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    A co z Białymstokiem ? Jakie jest inne duże i posiadające szanse na rozwój jeśli ich nie odbierzemy miasto ? Nie ma nic innego co mogłoby się porównać w Północno Wschodniej Polsce. Czy przy perspektywie dalszego łączenia się w jeden organizm państw Unii Europejskiej chcemy osiągnąć przekazanie potencjału drzemiącego w północno wschodniej Polsce Litewskiemu Wilnu nie ma innego tak dużego miasta prócz Białegstostoku w tej okolicy na śląsku prócz Katowic jest np Wrocław nie daleko jest też np. Kraków historycznie jedno z pierwszych uniwersyteckich miast Europy tu na terenie północno wschodniej Polski nie ma żadnego innego miasta ,Lublin jest na południu a Olsztyn za daleko na północy Warszawa za daleko na Zachodzie więc jeśli nie Białystok to chyba Litewskie Wilno

    Odpowiedz