statystyki

Duże zmiany w europejskim postępowaniu w sprawie drobnych roszczeń

30.06.2015, 15:39; Aktualizacja: 06.07.2015, 16:10

Rozszerzenie zakresu stosowania przepisów unijnych o roszczenia w sprawach transgranicznych o wartości do 10 tys. euro, możliwość doręczania wielu dokumentów drogą elektroniczną oraz nałożenie na sądy obowiązku przeprowadzania rozpraw i postępowania dowodowego przez wideo- lub telekonferencję - to tylko niektóre z uzgodnionych już zmian zawartych w nowym rozporządzeniu unijnym zmieniającym obowiązujące prawo dotyczące europejskiego postępowania w sprawie drobnych roszczeń.

Reklama


Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, ambasadorowie krajów członkowskich UE zatwierdzili tekst nowelizacji rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 861/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiające europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń oraz rozporządzenie (WE) nr 1896/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 grudnia 2006 r. ustanawiające postępowanie w sprawie europejskiego nakazu zapłaty.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama