statystyki

Własność nieruchomości tylko dla tego, kto o to wnosił

17.06.2015, 16:00; Aktualizacja: 17.06.2015, 16:20

Sąd może stwierdzić zasiedzenie nieruchomości tylko na rzecz osoby wskazanej przez wnioskodawcę lub innego uczestnika postępowania - wynika z uchwały składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

Reklama


Wniosek o rozstrzygnięcie tego problemu złożyła I prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf. Jej wątpliwości wzbudziło zawarte w art. 610 par. 1 zdanie 1 kodeksu postępowania karnego odesłanie do odpowiedniego stosowania do postępowania w sprawie o zasiedzenie przepisów o stwierdzeniu nabycia spadku, a w szczególności stosowanie art. 677 par. 1 k.p.c., który stanowi, że "sąd stwierdzi nabycie spadku przez spadkobierców, choćby były nimi inne osoby niż te, które wskazali uczestnicy. W postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku sąd wymienia spadkodawcę oraz wszystkich spadkobierców, którym spadek przypadł, jak również wysokość ich udziałów”.


Pozostało jeszcze 38% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama