statystyki

Zrzutka na prawnika

28.05.2015, 07:10; Aktualizacja: 28.05.2015, 07:10

Crowdfunding to już nie tylko wirtualne składki na tworzenie gier komputerowych i produkcję filmów, do których nie chcą się dołożyć tradycyjni inwestorzy, ale także zbiórki pieniędzy na finansowanie pomocy prawnej w sprawach sądowych. Za pośrednictwem działającej od kilku dni nowej platformy społecznościowej CrowdJustice można np. pomóc pewnemu kolumbijskiemu inżynierowi opłacić batalię prawną z koncernem paliwowym BP.

Reklama


Uruchomiony przez londyński start-up serwis działa podobnie jak najpopularniejsza na świecie strona crowdfundingowa Kickstarter, która pozwala przeprowadzać wirtualne zbiórki pieniędzy na różnorodne przedsięwzięcia biznesowe i kulturalne. CrowdJustice dzięki licznym, drobnym wpłatom od osób zainteresowanych danym "projektem prawnym" ma z kolei pomóc w sfinansowaniu kosztów sądowych i wynagrodzenia prawników, ale także przyczynić się do nagłośnienia sprawy.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama