statystyki

Organizacje wzywają do przyjęcia TTIP

11.05.2015, 13:56; Aktualizacja: 11.05.2015, 14:26

Przedstawiciele czternastu think tanków z ośmiu państw Europy Środkowo-Wschodniej wystosowali list otwarty do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej oraz parlamentów narodowych państw członkowskich UE. Domagają się w nim przyjęcia TTIP (transatlantyckiego partnerstwa w dziedzinie handlu i inwestycji), włącznie z mechanizmem ISDS.

Reklama


Unia Europejska oraz USA prowadzą obecnie negocjacje dotyczące transatlantyckiego partnerstwa w dziedzinie handlu i inwestycji (zwanego potocznie TTIP). Głównym punktem negocjacji jest wyeliminowanie taryf celnych oraz zniesienie barier regulacyjnych nakładanych na handel przez obydwie strony. Inne obszary umowy uwzględniają rozwiązywanie sporów na linii inwestor-państwo (tj. arbitraż ISDS) oraz rozwiązania, które mają na celu zwiększenie udziału małych przedsiębiorstw w handlu między UE, a USA.


Pozostało jeszcze 28% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama