statystyki

Młodzi prawnicy wybiorą arbitraż zamiast sądu

autor: Patryk Słowik06.05.2015, 07:27; Aktualizacja: 06.05.2015, 16:25

Nowoczesna gospodarka wymaga rozwoju mediacji i arbitrażu – mówił kilka dni temu na spotkaniu prasowym wicepremier Janusz Piechociński. Sąd Arbitrażowy Lewiatan wie o tym od lat, na co dowodem może być rozpoczynający się jutro finał czwartej edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan.

Reklama


To pierwszy w Polsce konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich oparty na symulacjach postępowań arbitrażowych, przygotowywany we współpracy z najbardziej renomowanymi kancelariami. Tegoroczna edycja dotyczy sporu powstałego między spółkami inwestycyjnymi działającymi w sektorze energetycznym. Pierwszego dnia finałów każdy z zakwalifikowanych 32 zespołów odbędzie po dwie rundy z losowo wybranymi przeciwnikami. Drugi dzień rozgrywek odbywać się będzie w systemie pucharowym. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najlepszych pism procesowych oraz najlepszego mówcy pierwszego dnia rund ustnych.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama