statystyki

NRA krytycznie o projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej

23.04.2015, 12:51; Aktualizacja: 23.04.2015, 14:34

Lista adwokackich zarzutów jest długa. NRA oponuje m.in. przeciwko zapisom dopuszczającym do świadczenia bezpłatnej pomocy osoby nieposiadające uprawnień zawodowych. W projekcie brakuje jej też przepisów przesądzających o zwolnieniu takich usług z podatku VAT.

Reklama


21 kwietnia NRA przesłała marszałkowi Sejmu Radosławowi Sikorskiemu opinię, w której wylicza z jakich powodów wystawiła projektowi ocenę negatywną.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Cezar(2015-04-24 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Zdjąć należy obowiązek lustrowania klientów przez adwokatów czy mają uprawnienie do korzystania. Do weryfikacji narzędzia mają MOPSY. Klient powinien przychodzić np. z bonem uprawniającym do skorzystania z porady. Na tej podstawie adwokat powinien obciążać dany MOPS za poradę.
    Stawki żenujące. Porada na zasadzie pytanie - odpowiedź tak, W przypadku kilkugodzinnej analizy dokumentów jest to przerzucenie kosztów na adwokata. Przy obecnej sytuacji na rynku usług prawniczych - rzecz niedopuszczalna.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama