statystyki

Detektyw nie odpowie, bo to nie on włączył kamerę

autor: Ewa Maria Radlińska13.04.2015, 06:21

Nie można odmówić rodzicowi zaniepokojonemu postępowaniem drugiego z rodziców prawa do próby wykazania przed sądem swych racji, choćby miało się to odbyć z naruszeniem prywatności i dobrego imienia jednego z opiekunów.

Reklama


Chodziło o proces rozwodowy, którego przedmiotem było m.in. uregulowanie kwestii związanych z władzą rodzicielską ojca nad małoletnim synem oraz jego prawa do kontaktów z dzieckiem. Ówczesna żona miała zastrzeżenia do sposobu zachowywania się mężczyzny. W toku sprawy rozwodowej podnosiła przed sądem, że zwraca się on do syna, nazywając go „psem”. Na dowód tego przedłożyła nagrania wykonane własnym telefonem. Mąż zakwestionował legalność dowodu z nagrań wykonanych bez jego wiedzy i zgody. By uniknąć dalszych zarzutów tej natury, żona postanowiła wynająć detektywa.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Prawnik(2015-04-13 11:37) Zgłoś naruszenie 00

  Art. 422 k.c. Za szkodę odpowiedzialny jest nie tylko ten, kto ją bezpośrednio wyrządził, lecz także ten, kto inną osobę do wyrządzenia szkody nakłonił albo był jej pomocny, jak również ten, kto świadomie skorzystał z wyrządzonej drugiemu szkody.

  Odpowiedz
 • Mateusz(2015-04-13 14:26) Zgłoś naruszenie 00

  art. 24 § 2 k.c. "Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych." - vide art. 415 k.c. i dalsze (czyli zasady ogólne odpowiedzialności)

  Odpowiedz
 • Mateusz(2015-04-13 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  422 nie ma zastosowania jak tu - przy zadośćuczynieniu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama