statystyki

Prawa powiatu będą przyznane kolejnym miastom

autor: Karolina Topolska03.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 03.04.2015, 09:25

Miasta, które po reformie samorządowej wprowadzonej w 1999 r. utraciły status ośrodka wojewódzkiego i w związku z decyzją ówczesnych rad miejskich nie uzyskały praw powiatu, będą mogły je nabyć. Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o samorządzie powiatowym oraz kodeksu wyborczego, przygotowany przez senatorów PO.

Obecnie powiatami grodzkimi chcą zostać Ciechanów, Piła i Sieradz. – To szansa dla tych miast na rozwój i lepsze zarządzanie m.in. w obszarze szkolnictwa czy infrastruktury drogowej, choć jednocześnie wraz z uzyskaniem statusu miasta na prawach powiatu włodarzom przybędzie obowiązków – zauważa Jan Michalski, senator PO, reprezentant inicjatorów projektu.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • cd(2015-04-04 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wyjątkowa głupota istnienia powiatów jest w ten sposób powiększana. Wszystkie sprawy Obywateli powinni oni mieć możliwość załatwienia w Gminie. Siedziby Gmin powinny być tylko w miastach. Gminy wiejskie należy zlikwidować razem z powiatami są przecież Sołectwa. Województw powinno być co najmniej 50. Polska w obecnym systemie Administracji zostanie przejedzona przez urzędnicze lumpiarstwo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane