statystyki

Nowy skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego

25.03.2015, 07:04; Aktualizacja: 25.03.2015, 07:10
paragraf;prawo

paragraf;prawoźródło: Inne

W składzie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego powołanym na nową kadencję nie ma prof. Stanisława Sołtysińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pojawili się prof. Janina Panowicz-Lipska z tej samej uczelni oraz prof. Tomasz Siemiątkowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Szkoły Głównej Handlowej.

Premier Ewa Kopacz podpisała właśnie na wniosek Cezarego Grabarczyka, ministra sprawiedliwości, dokument powołujący członków nowego składu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. Wcześniej zachował funkcję przewodniczącego prof.Tadeusz Ereciński, prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego i jego zastępca w KKPC – prof. Jerzy Pisuliński z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cały skład tego gremium przygotowującego i założenia, i projekty najistotniejszych aktów prawa cywilnego utracił bowiem mandat 10 lutego tego roku.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane