statystyki

Przewodnik dla sędziów i prokuratorów

24.02.2015, 11:24; Aktualizacja: 24.02.2015, 12:40

Helsińska Fundacja Praw Człowieka przygotowuje „Przewodnik równościowy”, który ma dać prawnikom wskazówki na temat tego jak powinni się zachowywać gdy podejrzanym, oskarżonym czy świadkiem jest osoba niepełnosprawna, homoseksualna czy transseksualna.

Przewodnik powstaje w ramach projektu „Podnoszenie wrażliwości sędziów i prokuratorów w zakresie równego traktowania”. 

Celem całego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi sędziów i prokuratorów na to, że w wielu sytuacjach potrzebna jest wrażliwość i elastyczność.

Fundacja opracowując poradnik będzie bazowała na odpowiedziach udzielonych przez pracowników wymiaru sprawiedliwości w specjalnej ankiecie. Do tej pory wypełniło ją ponad 2 tys. osób. 


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • XY(2015-02-26 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jak sprytnie podpięto niepełnosprawnych - którym z oczywistych powodów należy się atencja wszystkich organów państwa - pod osoby nienormalne, którymi są homoseksualiści i transseksualiści... No chyba, że uznamy, że homo- i transseksualizm także jest odmianą niepełnosprawności, tyle że w sferze psychiki i umysłu, to się zgodzę, tyle że to się leczy, podczas gdy trudno jest "wyleczyć" nieszczęśnika, który nie ma kończyn. Ale poprawność polityczna wymaga tego podpięcia, by nie podniósł się krzyk, że tylko dla homosiów i innych dewiantów są specjalne prawa.

    Odpowiedz
  • wjw(2015-02-25 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Kulturę osobistą to się wynosi z domu a nie z przewodników...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane