statystyki

Jakość materiałów na walne zgromadzenie? Metoda kopiuj/wklej wciąż stosowana

autor: Andrzej Knap20.02.2015, 00:00
Andrzej Knap panelista Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, prezes zarządu jednej ze spółek

Andrzej Knap panelista Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG, prezes zarządu jednej ze spółekźródło: Materiały Prasowe

Kolejny Kongres Prawników Spółek Giełdowych SEG jest doskonałą okazją do tego, by zwrócić uwagę na praktyczne problemy pojawiające się w związku z organizacją walnych zgromadzeń - pisze Andrzej Knap.

Przepis kodeksu spółek handlowych o sposobie zwołania walnego zgromadzenia i terminie publikacji stosownego komunikatu (do 26 już wszyscy umieją liczyć) przez spółki publiczne jest jasny i nie pozostawia niedopowiedzeń. Nie stwarza też problemu wysłanie informacji raportem bieżącym oraz umieszczenie ogłoszenia i niezbędnych dokumentów na stronie internetowej spółki. Z jakością tych materiałów bywa jednak różnie.

Zdarzają się projekty uchwał z błędami merytorycznymi, z wykropkowanymi polami w miejscach szczególnie akcjonariuszy interesujących, w kilku kolejnych wersjach, co rodzi pytanie, która z nich jest ostateczna. W sporadycznych przypadkach akcjonariusze dostają na walnym zgromadzeniu projekt uchwały, który różni się od tego zamieszczonego na stronie internetowej i który nie powstał w wyniku procedowania w trakcie walnego zgromadzenia. Prowadzi to w konsekwencji do niepotrzebnych przerw, zamieszania i przedłużania obrad.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane