statystyki

Sąd u profesjonalnego pełnomocnika

autor: Elżbieta Buczek, Jacek Dubois20.02.2015, 00:00; Aktualizacja: 20.02.2015, 07:08
Jacek Dubois, adwokat

Jacek Dubois, adwokatźródło: Materiały Prasowe

Niewłaściwa wykładnia przepisów prawa może skutkować obawą organów władzy publicznej przed korzystaniem z pomocy adwokatów i radców prawnych - piszą adw. Jacek Dubois i adw. Elżbieta Buczek.

I prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf udzieliła radcy prawnemu prof. Markowi Chmajowi pełnomocnictwa do przygotowania zmiany złożonego wniosku i   popierania go przed Trybunałem Konstytucyjnym. Jest to z   pewnością sytuacja precedensowa. Zadaniem I   prezesa SN jest dbałość o   jakość polskiego prawa. Jednym z   narzędzi do realizacji tego celu jest wynikające z   art. 191 Konstytucji RP prawo wystąpienia z   wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiste jest, że I   prezes powinna zadbać, by wniosek ten został sporządzony na najwyższym poziomie. Dlatego zadanie to zostało zlecone profesjonaliście. Ta decyzja spotkała się jednak z   krytyką (por. „Sąd wzywa fachowca”, DGP z   26 stycznia 2015 r.).

Jacek Dubois, adwokat

Jacek Dubois, adwokat

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane