statystyki

Zbadają poziom stresu u sędziów

17.02.2015, 11:37; Aktualizacja: 17.02.2015, 12:24

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" dołączyło do projektu "Monitoring stresu zawodowego w sądach i jego skutki zdrowotne". W ramach inicjatywy zostanie przeprowadzone badanie ankietowe, które ustali poziom stresu związanego z pracą w polskich sądach.

Ankiety mają też dać odpowiedź czy osoby związane z sądownictwem wykazują potrzebę zmiany sytuacji zawodowej oraz czy w ich miejscu pracy występuje ryzyko mobbingu. Dodatkowo badanie zdiagnozuje sposoby radzenia sobie ze stresem.

Badanie obejmować będzie reprezentatywną grupę sędziów, asystentów, referendarzy, urzędników, pracowników i kuratorów, a jego wyniki będą opracowane i podane do publicznej wiadomości.Staną się także podstawą wypracowania profilaktyki ochrony zdrowia osób zatrudnionych w sądach.

Iustitia apeluje do sędziów i innych grup zawodowych związanych z polskimi sądami, aby wzięły udział w badaniu. Formularz znajduje się na stronie www.temida.zdrowapraca.org.


Pozostało jeszcze 19% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane