statystyki

Sąd rejestrowy wyznaczy dodatkowy siedmiodniowy termin

autor: KT17.02.2015, 07:55

W przypadku dokonania zmiany w składzie zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest złożenie stosownego wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Jakie formalne wymogi należy spełnić, składając tego rodzaju dokument?

Reklama


Złożenie wniosku jest konieczne, ponieważ w odpowiednim dziale KRS zamieszcza się informacje dotyczące zarządu danej spółki z o.o. jako organu uprawnionego do jej reprezentowania, a także osób wchodzących w jego skład, ze wskazaniem sposobu reprezentacji. Do KRS trzeba zatem złożyć dokument stanowiący dowód dokonanych zmian w zarządzie, z wyszczególnieniem nowych osób, które weszły w jego skład. Adresy tych nowych członków zarządu spółki z o.o. należy dołączyć do formularza będącego zgłoszeniem zmian w składzie osobowym tego organu. Należy to robić również w przypadku każdorazowej zmiany adresu któregoś z członków zarządu.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • McCarthy & Taggart Group(2015-10-06 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgłoszenie zmian do KRS jest obowiązkiem zarządu spółki z o.o. W naszym artykule: http://mctgroup.eu/blog/kiedy-spolka-powinna-zglosic-zmiany-do-krs/ piszemy o tym, że należy zgłaszać nie tylko zmianę zarządu, ale także wszelkie inne zmiany dokonywane w spółce z o.o., jak np.: zmiana wspólników. Przeczytasz tam także jak to zrobić oraz w jakim terminie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama