statystyki

CBA nie musi ujawniać, czy monitoruje komputery

16.02.2015, 12:52; Aktualizacja: 16.02.2015, 13:30

Ze względu na stałe zagrożenie atakami cyberprzestępców Centralne Biuro Antykorupcyjne ma prawo odmówić odpowiedzi na pytanie, czy w swojej pracy posługuje się oprogramowaniem do inwigilowania komputerów i telefonów , pozyskiwania z nich danych oraz śledzenia korespondencji, nawet gdy urządzenia nie są podłączone do internetu.

Chodzi o Remote Control System, wyrafinowany program, który, jak podają jego producenci, nie pozostawia żadnych śladów, a co za tym idzie nie można powiązać jego wykorzystywania z żadnym rządem. RCS umożliwia kopiowanie danych z dysku twardego monitorowanego komputera, przechwytywanie zakodowanej korespondencji internetowej, nagrywanie rozmów prowadzonych na Skypie i zapisywanie haseł wrzucanych do wyszukiwarki Google. Program posiada także funkcję pozwalającą na włączenie kamerki internetowej i mikrofonu w "zainfekowanym" komputerze.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane