statystyki

Adwokatka nakręci za karę edukacyjne video

07.08.2014, 12:07; Aktualizacja: 08.08.2014, 13:26

Prawniczka z chicagowskiej kancelarii prawnej podczas jednego z przesłuchań na tyle rozsierdziła sędziego swoimi nagminnie zgłaszanymi zastrzeżeniami i uwagami, że ten postanowił wymierzyć jej niekonwencjonalną karę. Kobieta dostała za zadanie przygotowanie w ciągu 90 dni filmu szkoleniowego, który wytłumaczy wszystkim prawnikom, dlaczego podobne taktyki są naganne.

W uzasadnieniu decyzji o zastosowaniu sankcji sędzia Mark Bennett napisał, że June Ghezzi, partnerka w firmie prawniczej Jones Day, przerywała przesłuchania setkami bezcelowych sprzeciwów i zbędnych komentarzy, które nie dość, że podpowiadały świadkom, jak odpowiednio odpowiadać na pytania, to jeszcze opóźniały postępowanie. Zamiast standardowo wymierzyć jej karę grzywny, postanowił więc tym razem dać nauczkę wszystkim adwokatom utrudniającym przesłuchania swoimi sprawdzonymi trikami. W efekcie Ghezzi musi opracować i wyprodukować film szkoleniowy, który wyjaśni, dlaczego bezprzedmiotowe zastrzeżenia, pouczanie świadków oraz niepotrzebne uwagi są niestosowne. Kancelaria Jones Day ma także udostępnić video wszystkim swoim prawnikom, którzy występują w sądach stanowych i federalnych. 


Pozostało jeszcze 9% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane