statystyki

Adwokaci ironicznie reagują na pismo NRA

26.05.2014, 11:29; Aktualizacja: 26.05.2014, 12:43

Słynny już apel w sprawie wypowiedzi medialnych członków palestry, tak surowo oceniony przez językoznawcę, doczekał się teraz odpowiedzi ze strony samych adwokatów.

Reklama


Grupa prawników tworzących blog palestrapolska.wordpress.com opublikowała własny, satyryczny apel napisany językiem równie zawiłym i oficjalnym, co oryginalny tekst komisji NRA. W czterech długich zdaniach-paragrafach adwokaci zwracają uwagę na konieczność wystosowania podobnej odezwy do pozostałych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (a dokładniej Wymiaru Sprawiedliwości), która przypomniałaby im nie tylko o potrzebie umiaru w wypowiedziach dla prasy, ale o nienadużywaniu pozycji władzy. Autorzy ironicznego apelu wytykają swoim kolegom przede wszystkim próby naruszenia tak fundamentalnych zasad jak ochrona tajemnicy adwokackiej, a nawet praw podstawowych, takich jak prawo do ochrony zdrowia oraz prawo do poszanowania życia rodzinnego. 


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama