statystyki

NIK karci straż miejską: zbyt mało mandatów dla kierowców

10.12.2013, 11:39; Aktualizacja: 10.12.2013, 12:51

Zbyt rzadkie używanie fotoradaru i za mało mandatów, wystawianych kierowcom, którzy łamią przepisy to powód reprymendy jaką radomska Straż Miejska otrzymała od Najwyższej Izby Kontroli.

reklama


reklama


Wbrew powszechnej opinii funkcjonariusze - przynajmniej ci w Radomiu - nie próbują w ten sposób łatać budżetowej dziury.

Wyposażeni w fotoradar strażnicy miejscy nie cieszą się sympatią kierowców. Wymierzona przez nich kara - nie wiedzieć czemu- boli bardziej niż nałożona przez policjantów. W wielu miejscach w Polsce o służbie tej mówi się, że jest "maszynką do robienia pieniędzy". Natomiast w raporcie NIK-u, który trafił na biurko Rafała Czajkowskiego, sekretarza miasta w Radomiu, wytknięto funkcjonariuszom zbyt małą "drogową aktywność".

W tym roku spośród siedmiu tysięcy 300 wystawionych mandatów, mniej niż jedna trzecia dotyczyła przewinień kierowców.

Do końca listopada wpływ z kar, nałożonych przez radomskich strażników miejskich za naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyniósł niespełna pół miliona złotych.

reklama


Źródło:IAR

Polecane

reklama

  • dość już tej POwskiej farsy(2013-12-11 21:50) Odpowiedz 00

    Ci co głosowali na PO - mają teraz swoje państwo PO-licyjne.
    A pamiętacie lemingi co Tusk opowiadał o fotoradarach? Nie? To sobie znajdźcie na youtubie.

  • PIOTR(2013-12-11 22:09) Odpowiedz 00

    Absurd. NIK = NIKT

  • czytrelnik(2013-12-12 09:38) Odpowiedz 00

    A skąd wziąć pieniążki na wypłatę pensji strażników gminnych i miejskich. Z fotoradarów utrzymać się musi straż gminna , miejska, GITD, policja, NIK i jeszcze ma zostać na budowę dróg.

  • xyz(2013-12-10 20:03) Odpowiedz 00

    Paranoja. Najpierw NIK gani straż miejska, że są tylko od nabijania kasy urzędom miast a teraz w drugą stronę. Współczuje tym ludziom. Robia tylko wode z mózgu

  • gary(2013-12-10 21:13) Odpowiedz 00

    może niech zaczną dawać mandaty za brak łamania przepisów losowo ot tak poprostu... może w końcu ludzie wyjdą na ulicę i ukręcą łeb tym idiotom którzy wymyślają takie rzeczy ...

  • czytelnik(2013-12-11 07:40) Odpowiedz 00

    Hmmm a artykuł o jakich fotoradarach mówi?stacjonarnych czy przenośnych? bo jeśli chodzi o przenośne to NIK powinien poczytać sobie http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/993173,SN-straz-miejska-moze-uzywac-stacjonarnych-fotoradarow
    Jeśli chodzi o stacjonarne to pytanie komu w Radomiu - czyli w mieście ... w mieście w pełnym tego słowa znaczeniu, bo przecież to nie gmina wiejska, nie miejsko-wiejska, nie wioska - to komu one podlegają w mieście?policji czy straży miejskiej???

  • emerytza(2013-12-13 22:57) Odpowiedz 00

    Najpierw straz jest be,bo wlepia za duzo mandatow z ruchu drogowego,a teraz w druga strone.Paranoja. Panowie straznicy,karac tych piratow drogowych i pijakow ulicznych!

  • ja(2013-12-11 12:24) Odpowiedz 00

    I bardzo dobrze! Najwidoczniej SM w Radomiu zajmuje się tym, do czego została powołana - do pilnowania porządku! Od mandatów dla kierowców powinna być drogówka i w zasadzie tylko drogówka oraz, w pewnym zakresie - ITD, ale fotoradary - tylko drogówka!

  • Sajmon(2013-12-11 15:57) Odpowiedz 00

    Heh zbyt mało mandatów, bo pewnie Yanosik im szyki popsuł