statystyki

Adw. Maciej Ślusarek obrońcą pro bono w sprawie o zniesławienie

31.03.2011, 14:13; Aktualizacja: 01.04.2011, 13:04

Adw. Maciej Ślusarek został pro bono obrońcą w sprawie prywatnego aktu oskarżenia prof. Mirosława Piotrowskiego skierowanego przeciwko dr. Sławomirowi Poleszakowi o czyn zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania.

Zdaniem oskarżyciela prywatnego dr S. Poleszak (naczelnik Biura Edukacji Publicznej IPN w Lublinie) zniesławił go w recenzji jego książki „Narodowe Siły Zbrojne na Lubelszczyźnie 1944-1947”, którą oskarżony skierował do publikacji w „Zeszytach Historycznych WiN” , jednak co warto podkreślić do samej publikacji nigdy nie doszło. Recenzja „Nie warto iść na skróty. Uwagi do książki Mirosława Piotrowskiego o NSZ na Lubelszczyźnie” została przesłana następnie przez sekretarza redakcji „Zeszytów Historycznych WiN” do Mirosława Piotrowskiego w celu ustosunkowania się do niej i przedstawienia ewentualnej odpowiedzi na recenzję. W jego imieniu odpowiedź taką przygotowała dr Ewa Rzeczkowska oraz prof. Zbigniew Karpus. Dr Sławomir Poleszak po otrzymaniu odpowiedzi na recenzję (przygotowaną przez osoby postronne, nie przez samego autora recenzowanej książki), zdecydował o wycofaniu swego tekstu przed jego publikacją.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane