statystyki

Postępowanie naprawcze. Postulat de lege ferenda

11.04.2009, 04:21; Aktualizacja: 23.04.2012, 10:19
Nie ma już wątpliwości, że ogólnoświatowy kryzys finansowy wpływa negatywnie na kondycję polskich przedsiębiorców. Skala i długotrwałość tego oddziaływania jest nadal trudna do oceny. Aktualne jest jednak pytanie, na ile nasze ustawodawstwo sprzyja przedsiębiorcom, którzy zostali dotknięci przejściowymi kłopotami finansowymi, w trakcie ich „walki” o uniknięcie upadłości, oraz czy dostarcza stosownych instrumentów prawnych do jej prowadzenia.

Jednym z takich instrumentów, w świetle przyjętego przez ustawodawcę założenia, jest prawo przedsiębiorcy do wszczęcia postępowania naprawczego. Zgodnie z wolą twórców tej regulacji, wszczęcie postępowania naprawczego służyć ma naprawie kondycji finansowej przedsiębiorcy oraz przywróceniu długookresowej zdolności konkurencji na rynku, a tym samym uchronić przedsiębiorcę przed potrzebą wszczęcia względem niego postępowania upadłościowego.


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane