statystyki

Rejestrowanie darmowych porad prawnych - jest stanowisko MF

01.06.2011, 06:39; Aktualizacja: 01.06.2011, 06:45

Naczelna Rada Adwokacka podejmowała starania w przedmiocie obowiązku rejestracji w kasach fiskalnych oraz odprowadzania podatku VAT od porad prawnych udzielanych pro bono. W rezultacie Ministerstwo Finansów wydało pisemne stanowisko, określające, że działania podjęte przez adwokatów podczas Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich nie muszą być objęte ewidencjonowaniem za pomocą kas fiskalnych.

W związku z zaplanowanym na dzień 4 czerwca 2011 r. V ogólnopolskim Dniem Bezpłatnych Porad Adwokackich Naczelna Rada Adwokacka w połowie maja zwróciła się do Ministra Sprawiedliwości i Ministra Finansów z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy bezpłatne porady podlegają obowiązkowi rejestracji w kasie fiskalnej oraz czy należy od nich odprowadzić podatek VAT. Ze względu, bowiem na surowe konsekwencje niedochowania obu obowiązków, w wypadku braku zwolnienia zachodziłaby konieczność odwołania akcji.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane