statystyki

Program wymiany sędziów i prokuratorów

18.02.2010, 06:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:33
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zaprasza do uczestnictwa w programie wymiany sędziów i prokuratorów -Exchange Programme 2010, organizowanym w ramach Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości.

Polscy sędziowie i prokuratorzy mają możliwość uczestniczenia w dwutygodniowych stażach odbywających się w państwach członkowskich UE. Niezmienną została zasada, iż przed rozpoczęciem wymiany uczestnik otrzymuje 150 euro tytułem zaliczki na poczet kosztów podróży oraz 80% kwoty wszystkich diet przewidzianych na okres trwania stażu (do 14 dni), przy czym kwota diety różni się w zależności od kraju wymiany (wykaz zawarty jest w podręczniku wymiany). Z tej puli uczestnik opłaca zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania stażu. Po jego zakończeniu i zdaniu wszystkich raportów do EJTN uczestnik otrzymuje pozostałe 20% diet oraz dopłatę do kosztów podróży do łącznej kwoty 400 euro. W bieżącym roku każdy uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 730 Euro za udział w programie, która zostanie zwrócona po zatwierdzeniu rozliczenia projektu przez Komisję Europejską, do końca 2010 r. Opłaty należy dokonać na rachunek Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Szczegółowy sposób uiszczenia tej kwoty zostanie ustalony z osobami zakwalifikowanymi do udziału w programie. Termin przesyłania zgłoszeń mija 5 marca 2010 r. Aplikacje należy kierować do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury mailem na adres a.konopka@kssip.gov.pl Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy, curriculum vitae oraz dokumenty stanowiące dowód znajomości języka obcego, w którym będzie odbywał się staż. Dla polskich sędziów i prokuratorów w roku 2010 przeznaczonych jest 30 miejsc. Jednocześnie Krajowa Szkoła poszukuje chętnych do sprawowania funkcji opiekuna dla sędziów przyjeżdżających w ramach Programu Wymiany do Polski. Opiekunowie powinni znać jeden z następujących języków: angielski, francuski bądź hiszpański w stopniu zaawansowanym. Osoby deklarujące chęć pomocy będą traktowane preferencyjnie przy rekrutacji do udziału w Programie Wymiany.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane