statystyki

NRA: Sejm przegłosował likwidację ustnego egzaminu adwokackiego

23.02.2009, 05:21; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:29
Naczelna Rada Adwokacka wydała komunikat w związku z uchwaleniem przez Sejm nowelizacji przewidującej likwidację ustnego egzaminu kończącego aplikacje adwokacką. Tym samym Sejm odrzucił przyjęte przez Senat poprawki, postulowane przez Naczelną Radę Adwokacką. W ocenie NRA ta decyzja, spowoduje drastyczne obniżenie jakości usług prawniczych w Polsce. Treść komunikatu publikujemy poniżej.

Uchwalona przez Sejm nowela do ustawy Prawo o adwokaturze i innych ustaw dotyczy likwidacji części ustnej na egzaminie zawodowym, likwidacji półrocznych praktyk aplikanckich w sądach i prokuraturach oraz wpisu na listę adwokatów doktorów prawa po trzyletniej praktyce zawodowej, bez konieczności odbywania aplikacji i zdawania egzaminów adwokackich. NRA nie kryje rozczarowania wynikami dzisiejszego głosowania gdyż proponowane przez samorząd adwokacki rozwiązania gwarantowały kompromis pomiędzy obiektywna oceną kandydatów na adwokata, a szerszym dostępem do zawodu.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane