statystyki

Minister decyduje o wymaganych dokumentach na aplikację

06.08.2009, 06:16; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:32
Departament Nadzoru nad Aplikacjami Prawniczymi wyjaśnia, iż nie jest konieczne dołączenie do zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką innych dokumentów, poza wymienionymi w ogłoszeniu Ministra Sprawiedliwości.

W związku z zamieszczeniem na stronie internetowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, pod ogłoszeniem o egzaminie wstępnym na aplikację adwokacką, informacji o obowiązku uzupełniania wymaganej dokumentacji o dodatkowe dokumenty, Departament Nadzoru nad aplikacjami prawniczymi ministerstwa sprawiedliwości wyjaśnia, iż to ministerstwo określa zakres wymaganych dokumentów. Dokument zawierający ocenę rękojmi o której mowa w ogłoszeniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, dokonuje się na etapie wpisu na listę aplikantów adwokackich, który jest prowadzony w ramach zupełnie odrębnej procedury i w oparciu o inną podstawę prawną-podkreśla Ministerstwo Sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 24% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane