W dniach 23-27 lutego 2011 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Prawa Morza „Global Ocean Governance: From Vision To Action”.

Polska jest państwem leżącym nad Morzem Bałtyckim - akwenem znaczącym dla gospodarki Europy. Morze jest nie tylko obszarem, po którym żeglują statki transportujące ludzi oraz rozmaite materiały, lecz także środowiskiem życia wielu organizmów oraz źródłem, z którego państwa nadbrzeżne pozyskują rozliczne dobra. Jednakże na chwilę obecną Bałtyk jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie.
Wiosną 2010 roku grupa studentów zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Gdańsk postanowiła poddać zagadnienia związane z gospodarowaniem oceanem światowym pod międzynarodową debatę. Tak też powstał pomysł zorganizowania międzynarodowej konferencji, która przybliżyłaby wszystkim uczestnikom problematykę globalnego i regionalnego zarządzania morzem, zaś prelegentom z różnych stron świata pozwoliła na wymianę poglądów i zainicjowanie poszukiwania nowych rozwiązań.
Efektem półrocznej pracy jest Międzynarodowa Konferencja Prawa Morza „Global Ocean Governance: From Vision To Action” -Globalne zarządzanie morzem: od wizji do działania.
Program akademicki wydarzenia został podzielony na trzy panele tematyczne umożliwiające uczestnikom wybór interesujących ich zagadnień. Organizowana konferencja jest również doskonałą okazją do zakosztowania trójmiejskiej bogatej kultury oraz bliższego poznania stolicy polskiego wybrzeża.
Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą wielu środowisk, w tym: Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza, Ministerstwa Infrastruktury, władz miast wchodzących w skład trójmiejskiej metropolii oraz kadry akademickiej, w szczególności JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. zw. dr. hab. Bernarda Lammka.

Więcej informacji oraz rejestracja pod adresem: www.ocean-governance.eu

Zobacz także:

Prawo energetyczne przedmiotem konferencji

Marketing usług prawniczych - warsztaty