Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zawarli porozumienie dotyczące odbywania przez aplikantów radcowskich szkolenia z zakresu działania sądownictwa powszechnego i prokuratury.

Szkolenie aplikantów będzie składało się z seminaryjnych zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych prowadzonych przez sędziów, referendarzy sądowych, prokuratorów oraz urzędników sądów i prokuratury, wskazanych odpowiednio przez prezesów sądów okręgowych oraz prokuratorów okręgowych.
Zajęcia dla aplikantów będą odbywały się w miejscach przygotowanych przez rady Okręgowych Izb Radców Prawnych oraz w siedzibach sądów powszechnych i prokuratur wskazanych, odpowiednio, przez prezesów sądów okręgowych i prokuratorów okręgowych.
Szczegółowe harmonogramy zajęć a także miejsca i czas prowadzenia zajęć zostaną ustalone w porozumieniach zawieranych między dziekanami okręgowych izb radców prawnych a prezesami sądów okręgowych i prokuratorami okręgowymi.
To istotny element w zwiększaniu umiejętności zawodowych aplikantów radcowskich – powiedział Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, po podpisaniu porozumienia z Dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Funkcjonowanie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury jest ważną częścią procesu reformy polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości – podkreślił Maciej Bobrowicz - wszyscy radcy prawni, z nadzieją wyglądają pozytywnych efektów reformy wymiaru sprawiedliwości, którego zasadniczą częścią jest przecież powołanie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Przed nami wszystkimi, przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, sędziami, prokuratorami, radcami prawnymi, adwokatami, notariuszami czy komornikami stoi niezwykle ważne zadanie – ugruntowanie społecznego zaufania do wymiaru sprawiedliwości i zapewnienie jego pełnego profesjonalizmu.
Zobacz także:

Spotkanie władz samorządu radcowskiego z wykładowcami warszawskiej aplikacji

Radca prawny - specyfika zawodu zaufania publicznego