W dniach 2-4 marca 2011 roku Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz wraz z delegacją wziął udział w spotkaniu Komitetu Stałego Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy w Wiedniu.

W spotkaniu Council of Bars and Law Societies of Europe z ramienia Krajowej Rady Radców Prawnych uczestniczyli także Piotr Bober Wiceprezes KRRP oraz Maria Ślązak Przewodnicząca Komitetu stałego do Spraw Zagranicznych.
Przed rozpoczęciem obrad Prezes KRRP Maciej Bobrowicz powiedział: „cieszy fakt, że samorząd radców prawnych odgrywa, jako największy polski samorząd zawodów prawniczych, znaczącą rolę w CCBE. Współpraca międzynarodowa zawsze stanowiła bowiem jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez Krajową Radę Radców Prawnych. Potwierdzeniem tego była wspaniała reprezentacja prezydentów największych organizacji prawniczych Świata na ubiegłorocznym IX Krajowym Zjeździe Radców Prawnych. Sądzę, iż znaczenie samorządu radcowskiego, jak również nasz udział we władzach CCBE będą w najbliższej przyszłości jeszcze większe niż dotychczas.”
Obradujący w listopadzie 2010 r. radcowie prawni, podczas IX Krajowego Zjazdu Radców Prawnych, podkreślili konieczność kontynuacji działań na forum międzynarodowym i wśród zagranicznych organizacji prawniczych. W podjętej uchwale wskazali, iż podstawowym forum tej działalności pozostaje CCBE.
Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) jest organizacją reprezentującą około 1 mln prawników państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru. Organizacja CCBE została założona w 1960 roku CCBE jest uznawany za głos europejskich zawodów prawniczych zarówno przez krajowe stowarzyszenia prawnicze, jak i przez instytucje UE. CCBE utrzymuje regularne kontakty z instytucjami Komisji Europejskiej oraz członkami i urzędnikami Parlamentu Europejskiego, zajmującymi się kwestiami dotyczącymi zawodów prawniczych. Krajowa Rada Radców Prawnych jest pełnoprawnym członkiem CCBE od 1 maja 2004 r.
Prezes Maciej Bobrowicz podkreślił, że „tematy poruszane na obradach Komitetu Stałego CCBE z pewnością wzbudzą duże zainteresowanie wśród uczestników, a wypracowane wnioski okażą się ważnym elementem w rozwoju zarówno samej CCBE jak i służyć będą tworzonym rozwiązaniom prawnym w Unii Europejskiej”.

Zobacz także:

Prezes KRRP na inauguracji pierwszego rocznika aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej

Spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich środowisk prawniczych