statystyki

Uchwały Zgromadzenia Pomorskiej Izby Adwokackiej

02.06.2010, 05:20; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:34
Uchwała Zgromadzenia Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku z dnia 29 maja 2010 roku w przedmiocie dialogu o reformie adwokatury.

Adwokatura Rzeczypospolitej Polskiej stoi u progu reform. Postulat adwokatów o uwzględnienie głosu palestry jako partnera w trakcie prac legislacyjnych nad nowymi przepisami o adwokaturze, zainicjował dyskusję nad przyszłym kształtem polskiej adwokatury. Otwarcie Ministerstwa Sprawiedliwości na dialog jest przełomem w relacjach władzy politycznej Państwa Polskiego z samorządem adwokackim i stanowi niepowtarzalną szansę na kompromisowe ukształtowanie przyszłej adwokatury, poprzez pogodzenie dotąd sprzecznych i powodujących napięcia wizji adwokatury. Prowadzone od kilku lat działania niektórych frakcji politycznych miały na celu pozbawienie adwokatury rzeczywistej samorządności oraz likwidację jej ewolucyjnie wypracowanej struktury terytorialnej i zgromadzonego majątku. Aktywność ta przejawiała się na płaszczyźnie prawnej i społecznej, pod pozorem troski o dobro samorządów prawniczych oraz rynku usług prawnych. Adwokaci będąc otwartymi na zmiany, w sprawie reformy stali jednomyślnie na stanowisku obrony historycznego dorobku i tożsamości polskiej palestry.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane