Już w przyszłym roku "Przegląd Więziennictwa Polskiego" będzie obchodził 20-lecie. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w docenieniu zasług i wkładu w proces kreowania państwa prawa oraz promowania polskiej myśli penitencjarnej i kryminologicznej uhonorował najwyższym odznaczeniem resortowym - Srebrnym Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości - wszystkich członków Kolegium redakcyjnego „Przeglądu Więziennictwa Polskiego”.

Obecny skład Kolegium to:

prof. dr hab. Stefan Lelentalprof. dr hab. Zofia Ostrihanskaprof. dr hab. Krystyna Ostrowskagen. dr Jacek Pomiankiewiczprof. dr hab. Andrzej Rzeplińskiprof. dr hab. Grażyna Szczygiełdr Adam Szecówkaprof. dr hab. Teodor Szymanowskidr hab. Włodzimierz WróbelJadwiga Cegielska

Pierwszy numer „Przeglądu Więziennictwa Polskiego” ukazał się w 1991 r. Był to powrót i nawiązanie do wydawanego w okresie międzywojennym kwartalnika naukowego o tym samym tytule i winiecie.
Kolegium redakcyjne zostało powołane w 1992 r., a przez lata w jego składzie znajdowały się takie osobistości polskiego prawa jak: prof. Lech Falandysz, czy prof. Zbigniew Hołda.
W tym czasie wydano 66 numerów kwartalnika. Jak ogromnym zainteresowaniem i uznaniem cieszy się ten periodyk, niech świadczy fakt, iż za druk w nim autor otrzymuje, aż 6 punktów w systemie bolońskim (na 9 możliwych).
20-lecie to otwarcie nowej karty w historii „Przeglądu Więziennictwa Polskiego”. Już wkrótce będzie się on ukazywał także w Internecie, a streszczenia publikowanych w nim artykułów będą dostępne w języku angielskim.

PS/MS

Zobacz także:

Nowy numer EHRAC Bulletin już jest

Trzeci numer E- przeglądu Arbitrażowego już jest