statystyki

Prof. Irena Lipowicz - RPO

21.07.2010, 15:00; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:35
Podczas 71 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencji prof. Irena Lipowicz, powołana na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich przez Sejm RP 10 czerwca 2010 r. za zgodą Senatu RP wyrażoną w dniu 8 lipca 2010 r., została zaprzysiężona na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich.  

Prof. Irena Lipowicz- W 1976 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Została asystentem, a następnie adiunktem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. W 1981 r. uzyskała tytuł doktora prawa. Od 1980 r. członek związku zawodowego „Solidarność" oraz członek – założyciel „Związku Górnośląskiego". W latach 1991-2000 poseł na Sejm, członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego opracowującej Konstytucję z 1997 r.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane