statystyki

Prezydent wręczył nominacje sędziom

10.06.2009, 07:55; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:01
Prezydent Lech Kaczyński w dniu 9 czerwca 2009 roku w ogrodach Pałacu Prezydenckiego nominacje ponad 250 sędziom sądów powszechnych i wojskowych sądów garnizonowych powiedział, że zrobi wszystko by przywrócić tzw. poziomy awans sędziów.

- Podoba mi się typ tzw. awansu poziomego. Uważam go za słuszny, chociaż jego zasady należy nieco uelastycznić - dodał Prezydent. Lech Kaczyński przypomniał także, że jest to 33 uroczystość wręczenia nominacji sędziowskich za jego kadencji, podczas których mianował 3,5 tys. sędziów. - Wiem, że w Polsce jest dużo sędziów, ale i kognicja sądów jest bardzo szeroka i tzw. wpływ jest z roku na rok coraz większy. Z tego powodu osób, które należą do stanu sędziowskiego też musi być coraz więcej. Nie widzę w tym nic złego - powiedział. Gratulując nominacji sędziowskich Prezydent powiedział, że "sędzia zawsze powinien pamiętać, że ci którzy stoją po obydwu stronach sędziowskiego stołu są w innej sytuacji. Dla nich niezmiernie często jest to sprawa życiowa". - Z tym poczuciem trzeba pełnić tę zaszczytną, ale i trudną misję, jaką jest misja sędziego - podkreślił Lech Kaczyński. Największą grupę sędziów, którzy we wtorek otrzymali nominacje z rąk Prezydenta stanowili sędziowie sądów rejonowych. Łańcuchy - symbol władzy sędziowskiej - wręczył im przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Stanisław Dąbrowski.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane