statystyki

SN podtrzymał wyrok niższej instancji w sprawie usiłowania zabójstwa

05.06.2009, 04:01; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:01
W dniu 3 czerwca 2009 roku Sąd Najwyższy oddalił jako bezzasadną kasację wniesioną przez obrońców Marka B. Ostateczny jest więc wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, w którym oskarżony został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

W maju 2006 roku w Warszawie Marek B zaatakował Macieja D. nożem, w wyniku czego ofiara w ciężkim stanie trafiła do szpitala. W ataku uczestniczył też drugi mężczyzna, którego nie udało się go zatrzymać. . W procesie prokuratura żądała dla B. 12 lat więzienia. Obrona wnosiła o zmianę kwalifikacji czynu z usiłowania zabójstwa na spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. W 2008 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Marka B. za winnego usiłowania zabójstwa D. i skazał go na 10 lat więzienia. Wyrok utrzymał potem Sąd Apelacyjny w Warszawie. Obrona złożyła kasację do SN, wnosząc o zwrot sprawy do I instancji i uznając za niepełną opinię lekarską wobec B. O oddalenie kasacji jako "oczywiście bezzasadnej" wnosili prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. Trzyosobowy skład SN uznał, że kasacja jest oczywiście bezzasadna, bo orzeczenia sądów w tej sprawie były "trafne i słuszne".


Pozostało jeszcze 16% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane