statystyki

Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie orzeczenia ETPCz

13.10.2008, 10:33; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) w Strasburgu podjął decyzję o niedopuszczalności skargi Powiernictwa Pruskiego z dnia 15 listopada 2006 roku, do której były dołączone 23 pozwy obywateli niemieckich, przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej z tytułu przejęcia po wojnie ich rodzinnych majątków.

 

Reklama


W opinii Ministra Spraw Zagranicznych- Radosława Sikorskiego orzeczenie Trybunału jednoznacznie wskazuje, że dokonał on obiektywnej i wszechstronnej analizy skargi Powiernictwa Pruskiego w świetle faktów historycznych, a także prawa międzynarodowego i polskiego prawa powojennego dotyczącego przejęcia majątków poniemieckich, i uznał, że w każdym z rozpatrywanych aspektów tej sprawy skarga podlega odrzuceniu w świetle postanowień Konwencji Europejskiej o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności z dnia 4 listopada 1950 r. oraz Protokołu Nr 1 do tej Konwencji.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane