Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Żoliborza odbyła się kolejna rozprawa w procesie o przywrócenie do pracy Piotra Sułka, byłego redaktora naczelnego tygodnika „Poczta Polska”, wydawanego przez spółkę Post Media Service, którego właścicielem jest Poczta Polska.

Podczas świadczenia pracy w Post Media Service (PMS) Piotr Sulek powziął wątpliwości dotyczące rozliczeń finansowych między Pocztą Polską, na której zlecenie jest wydawany tygodnik „Poczta Polska”, a PMS. Swoimi wątpliwościami podzielił się z wiceministrem infrastruktury, wskazując przypadki niegospodarności w Spółce PMS, które szkodzą zarówno samej Spółce jak i jej właścicielowi – Poczcie Polskiej. Następnie otrzymał odpowiedź od ministra z podziękowaniami za zainteresowanie sprawami poczty.

W niedługim czasie otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania terminów wypowiedzenia. Tym bardziej, że w momencie otrzymania wypowiedzenia Piotr Sułek cały czas przebywał na zwolnieniu lekarskim. Oficjalną przyczyną zwolnienia była utrata zaufania do pracownika spowodowana oczernianiem PMS, ujawnieniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, szerzeniu fałszywych informacji o Spółce oraz wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego w celu uniknięcia zwolnienia.

Ponadto Piotr Sułek podzielił się swoją wiedzą z dziennikarzami Gazety Wyborczej, czego efektem był szereg artykułów poświęconych Post Media Serwis, które ukazały się w czerwcu 2008 roku.

Na rozprawie w dniu 3 lutego 2009 roku doszło do przesłuchania wiceministra infrastruktury na okoliczność działań podjętych przez ministerstwo w zakresie wyjaśnienia sprawy.

Przesłuchiwani byli także obaj dziennikarze – autorzy tekstów na temat PSM, którzy zeznawali na okoliczność prowadzonego przez nich śledztwa dziennikarskiego. Następna rozprawa odbędzie się w dniu 26 marca 2009 roku. Sprawa objęta jest Programem Spraw Precedensowych Fundacji, która bierze udział w postępowaniu w charakterze organizacji społecznej.

HFPC/AS

Zobacz także:

Program łagodzenia kar

UOKiK:Kara za nieprawdziwe informacje