statystyki

UE jako strona Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

03.06.2010, 05:30; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
Dnia 1 czerwca 2010 r. w Warszawie odbyła się konferencja naukowa nt.„ Przystąpienie Unii Europejskiej do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” mająca na celu analizę prawno- instytucjonalną oraz wymiaru obywatelskiego w zakresie problematyki zagadnienia Unii Europejskiej jako strony konwencji. 

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW prof. Krzysztof Rączka, stwierdzając jednocześnie, iż tematyka przedmiotowego spotkania dotyka fundamentalnych praw obywatelskich, ale przede wszystkim ludzkich. Z kolei doc. dr Hanna Machińska, Dyrektor Biura Informacji Rady Europy, na wstępie podkreśliła, wyjątkowość daty, w której odbywa się konferencja, a mianowicie 1 czerwca 2010 r. jest dniem, w którym wchodzi w życie protokół 14 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Zaznaczyła również, iż przedmiotem i głównym celem debaty jest dyskusja nad ramami prawnymi związanymi z przystąpieniem UE do Konwencji, kwestie instytucjonalne, w tym przede wszystkim odpowiedź na pytanie jaki będzie udział organów UE w procesie przystąpienia, podkreśliła również szczególną rolę aspektu obywatelskiego w przedmiotowej dyskusji.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane