statystyki

Minister Sprawiedliwości z wizytą w Chorwacji

22.06.2010, 04:57; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
Przygotowania Chorwacji do członkostwa w Unii Europejskiej koncentrujące się wokół kwestii dotyczących organizacji oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości – to główne tematy rozmów jakie m.in. z Ministrem Sprawiedliwości Republiki Chorwacji odbywa Krzysztof Kwiatkowski - Minister Sprawiedliwości RP.

Reklama


Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski - na zaproszenie Ministra Sprawiedliwości Republiki Chorwacji Ivana Šimonovića - w dniach 16 - 17 czerwca 2010 r. przebywa z oficjalną wizytą w Zagrzebiu. To już trzecie z kolei spotkanie przedstawicieli resortów sprawiedliwości Polski i Chorwacji w przeciągu roku, poświęcone m.in. zagadnieniom odnoszącym się do przygotowań Chorwacji do członkowstwa w Unii Europejskiej. Wizyta ta ma istotne znaczenie w szczególności z uwagi na fakt, iż obecny etap procesu negocjacji koncentruje się wokół kwestii dotyczących organizacji oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Polska, której akcesja do UE nastąpiła 1 maja 2004 roku, może podzielić się praktycznymi spostrzeżeniami z przebiegu procesu dostosowawczego, zaś nasze doświadczenia mogą okazać się cenne dla państwa ubiegającego się o członkostwo jakim jest Chorwacja. W trakcie spotkania rozważane są także m.in. skutki przystąpienia Republiki Chorwacji do UE dla funkcjonowania tamtejszego wymiaru sprawiedliwości, zwłaszcza w kontekście aktualnie przeprowadzanej reformy systemu probacji i egzekucji orzeczeń oraz kryteriów wyboru sędziów i prokuratorów. Kontakty dwustronne mają również istotne znaczenie w kontekście nadchodzącej Prezydencji Polski w UE w drugiej połowie 2011 r. W trakcie wizyty Minister Krzysztof Kwiatkowski spotkał się nie tylko z chorwackim Ministrem Sprawiedliwości Ivanem Šimonovićem, ale także z m.in. Prokuratorem Generalnym Republiki Chorwacji – Mladenem Bajićem oraz Prezesem tamtejszego Sądu Najwyższego – Branko Hrvatinem.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane