statystyki

Rażące naruszenie prawa w postępowaniu przed UPRP

03.08.2009, 07:24; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
Zastosowanie art. 132 KPA w zw. z art. 252 PWP przez Urząd Patentowy może dotyczyć tylko i wyłącznie odwołań, nie zaś wniosku o ponowne rozpoznanie sprawy-stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny.

 

WSA rozpoznał skargę Henryka i Marii K. na decyzję UP odmawiającą rejestracji znaku towarowego „1347 Dwór Wierzynka”. Urząd przeciwstawił przedmiotowemu oznaczeniu znak towarowy „W. Wierzynek 1364” zarejestrowany w 1994 r. i stwierdzając, że jest to marka powszechnie znana, doszedł do wniosku, że istnienie obu znaków powodowałoby ryzyko konfuzji. UP podkreślał, że rejestracja przedmiotowego znaku byłaby sprzeczna z zasadami uczciwego obrotu, a także stwierdził, że byłoby to zgłoszenie w złej wierze, ponieważ wnioskodawca powinien był wiedzieć, że znak ten mu nie przysługuje. Organ zaznaczył też, że im silniejsza znajomość wcześniejszego znaku towarowego, tym silniejsze ryzyko skojarzenia z nim znaku późniejszego.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane