statystyki

WSA: Kto może prowadzić aptekę?

01.08.2009, 07:21; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
Regulacja traktatowa daje państwu członkowskiemu dużą swobodę w zakresie ochrony zdrowia publicznego-orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Reklama


WSA rozpatrzył skargę spółki Orion Trading sp. z o.o. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) odmawiającej prowadzenia apteki przez wnioskodawcę. Podstawą wydania decyzji był art. 99 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne. Zgodnie z tym przepisem zezwolenia na prowadzenie apteki nie wydaje się, jeżeli podmiot ubiegający się o zezwolenie jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie prowadzą na terenie województwa więcej niż 1 % aptek ogólnodostępnych.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama