statystyki

Polskie Radio przegrało proces z byłym pracownikiem

23.04.2009, 04:11; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Polskie Radio przegrało proces z - wyrzuconym za czasów rządów PiS - wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. Warszawski sąd rejonowy zdecydował, że Mariusz Borkowski ma zostać przywrócony na stanowisko. Dostanie też kilkanaście dyrektorskich pensji - za cały okres zwolnienia.

To jedna z najwyższych sum odszkodowań, które zasądzono w procesach, jakie dziennikarze wytaczali Polskiemu Radiu. Wyrok sądu rejonowego nie jest prawomocny. Na razie nie wiadomo, czy Polskie Radio zdecyduje się na apelację. Sąd uznał, że to zwolnienie Borkowskiego było przykładem dyskryminacji przede wszystkim ze względu na wiek. Borkowski był w wieku przedemerytalnym i podlegał szczególnej ochronie prawnej - mówił Maciej Bernatt. Według niego, sąd ocenił też, że zwolnienie miało przesłanki polityczne: Borkowski zajmował wysokie stanowisko za poprzedniego zarządu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane