statystyki

Apel Lewiatan do pracodawców

14.08.2009, 06:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
PKPP Lewiatan apeluje do wszystkich pracodawców, aby podejmując decyzję o kontynuowaniu zatrudnienia pracowników terminowych, którym po wejściu w życie ustawy antykryzysowej wygaśnie druga umowa na czas określony, zawierali z nimi - pomimo braku formalnego zobowiązania - umowy o pracę na czas nieokreślony.

Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego wprowadza nowe zasady stosowania umów o pracę na czas określony, które wywołują obawy pracowników i związków zawodowych. Przed jej wejściem w życie każda trzecia umowa terminowa z mocy prawa stawała się stosunkiem pracy na czas nieokreślony. W świetle nowych rozwiązań pracodawca może zawierać wiele umów terminowych przez łączny okres wynoszący 24 miesiące. Dopiero przekroczenie tego limitu będzie równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy na czas nieokreślony. Wielu pracowników posiadających dziś drugą umowę okresową może mieć obawy, że wejście w życie ustawy antykryzysowej doprowadzi do pogorszenia ich sytuacji i konieczności podpisania kolejnej umowy terminowej.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane