•  KANCELARIA ALLEN & OVERY NAGRODZONA Financial Times przyznał kancelarii Allen & Overy tytuł Najbardziej Innowacyjnej Firmy Prawniczej 2007 w Europie. Nagrody przyznano na podstawie drugiego dorocznego rankingu FT Law 50, który został oparty na badaniu prawników oraz innych przedstawicieli wolnych zawodów w Europie. Przy FT Law 50 Financial Times współpracował z RSG Consulting, brytyjską firmą specjalizującą się w badaniach rynku. Przedmiotem innowacyjnego rozwiązania mogły być produkt, usługa albo proces, które zostały już wdrożone w praktykę kancelarii. Polskie biuro kancelarii nosi nazwę Allen & Overy A. Pędzich.
  •  NOWI PRAWNICY W GFKK Zespół Kancelarii GFKK Grzybczyk Fuchs Kałuża Kamiński Radcy Prawni Sp. Partnerska został wsparty przez trzech aplikantów radcowskich: Beatę Kozak-Matusiak - absolwentkę Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, specjalizującą się prawem handlowym, prawem pracy i prawem wekslowym; Andrzeja Pnioka - absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, który zajmuje się prawem spółek, prawem cywilnym oraz prawem ubezpieczeń gospodarczych; Pawła Sklorza - absolwenta Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonego przez Levin College of Law Uniwersytetu Floryda i Uniwersytet Warszawski, który specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie handlowym oraz arbitrażu.
  •  KANCELARIA OTWORZYŁA ODDZIAŁY W połowie lipca 2007 r. Kancelaria Auxilium-Lex Adam Wiśniewski, wchodząca w skład Inwawa Lex Group Ltd, uruchomiła dziesięć oddziałów operacyjnych na terenie Polski. Umiejscowiono je w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy i w Szczecinie. Kancelaria obsługuje klientów w zakresie spraw związanych z bieżącym funkcjonowaniem obejmującym m.in. transakcje handlowe, wewnętrzne sprawy organizacyjnoprawne, relacje między organami spółek, negocjacje, tworzenie niestandardowych zabezpieczeń przy zawieraniu skomplikowanych kontraktów. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, zarówno w zakresie prawa cywilnego (w szczególności w sprawach gospodarczych), prawa pracy, jak i administracyjnego oraz w postępowaniu przed instytucjami publicznymi.
  •  LEŚNODORSKI ŚLUSAREK I WSPÓLNICY WPROWADZA NA GIEŁDĘ 20 lipca zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 37 spółka. To kolejny deweloper w tym roku, który tam szuka finansowania. Debiutanta w wejściu na GPW wspierała kancelaria Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy. Władze spółki współpracowały także z doradcami finansowymi z firmy IPO Doradztwo Strategiczne. Oferującym jest Suprema Securities. Uzyskana kwota z emisji akcji posłuży na finansowanie projektu budowy kompleksu obiektów usługowo-handlowych w Przemyślu, na realizację kompleksu budynków usługowo-handlowo-biurowych w Gliwicach, a także na budowę pawilonu handlowo-usługowego w Andrychowie. Wszystkie realizowane są w systemie deweloperskim. PA Nova planuje również nabyć nieruchomości lub podjąć się realizacji kontraktów w formule generalnego wykonawstwa.
  •  LINKLATERS DLA LUKSEMBURCZYKÓW Kancelaria Linklaters doradzała w zakresie oferty akcji luksemburskiej spółki Orco Property Group oraz dopuszczenia wszystkich akcji tej spółki do obrotu na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Budapeszcie, jak również akcji nowej emisji do obrotu na Euronext oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Pradze. W ramach transakcji prawnicy Linklaters (z biur w Berlinie, Bratysławie, Budapeszcie, Kolonii, Frankfurcie, Luksemburgu, Monachium, Paryżu, Pradze, Warszawie i Londynie) byli odpowiedzialni m.in. za sporządzenie prospektu emisyjnego, który został zatwierdzony przez luksemburski organ nadzoru nad rynkiem kapitałowym.

KR