W dniu 4 sierpnia 2009 r. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Żoliborza odbyła się kolejna rozprawa w sprawie o przywrócenie do, byłego redaktora naczelnego tygodnika „Poczta Polska”, wydawanego przez spółkę Post Media.

Na rozprawie zeznania składał Radosław Kazimierski, były rzecznik prasowy Poczty Polskiej, który był odpowiedzialny za nadzorowanie procesu wydawniczego tygodnika. P. Sułek złożył natomiast do akt sprawy część sprawozdania finansowego spółki za 2008, które w jego ocenie potwierdza zgłaszane przez niego wcześniej nieprawidłowości w spółce.

Piotr Sułek podczas świadczenia pracy w Post Media Service (PMS) powziął wątpliwości dotyczące rozliczeń finansowych między Pocztą Polską, na której zlecenie jest wydawany tygodnik „Poczta Polska”, a Post Media Serwis. Swoimi wątpliwościami podzielił się z wiceministrem infrastruktury w liście z 3 kwietnia 2008 r., w którym wskazał przypadki niegospodarności w Spółce PMS, które szkodzą zarówno samej Spółce jak i jej właścicielowi – Poczcie Polskiej.

Odpowiedź od ministra z podziękowaniami za zainteresowanie sprawami poczty otrzymał na początku lipca 2008 r.

Dnia 3 lipca 2008 r. Piotr Sułek otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania terminów wypowiedzenia. W momencie otrzymania wypowiedzenia Piotr Sułek cały czas przebywał na zwolnieniu lekarskim. Oficjalną przyczyną zwolnienia była utrata zaufania wobec Piotra Sułka spowodowana oczernianiem PMS, ujawnieniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, szerzeniu fałszywych informacji o Spółce oraz wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego w celu uniknięcia zwolnienia.

Sprawa objęta jest Programem Spraw Precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która bierze udział w postępowaniu w charakterze organizacji społecznej.

HFPC/AS

Zobacz także:

HFPCz o właściwości ETS w sprawach karnych

Satysfakcja z usług prawników