statystyki

Zgoda dla spółki Media Regionalne

15.06.2009, 04:06; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:01
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Media Regionalne kontroli nad spółką Edytor. Przedsiębiorcy działają na rynku prasy.

Media Regionalne to spółka należąca do grupy kapitałowej Mecom Group, działającej głównie na rynku wydawnictw prasowych w Holandii, Danii, Niemczech, Norwegii, Polsce oraz na Litwie i Ukrainie i wydającej ok. 300 tytułów prasowych. W Polsce Mecom poprzez spółki zależne jest wydawcą m.in. takich tytułów jak Rzeczpospolita, Gazeta Giełdy Parkiet, Nowa Trybuna Opolska, Gazeta Lubuska, Dziennik Wschodni, Gazeta Pomorska, Życie Warszawy oraz Tygodnik Ostrołęcki. Poza działalnością wydawniczą Mecom posiada 90 różnych portali internetowych. Poprzez spółki zależne jest właścicielem 8 drukarni, a także posiada udziały w czterech radiostacjach tworzących grupę Radio Gra. Przejmowany Edytor i jego spółki zależne są wydawcami dziennika regionalnego – Gazeta Olsztyńska/Dziennik Elbląski wydawanego na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego oraz tygodników płatnych i bezpłatnych. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane