statystyki

Model zarządzania finansami w sądach powszechnych

04.03.2011, 05:27; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:06
Zasady  wykonywania budżetów sądów w związku z planem finansowym na 2011 r., plany działalności Ministra Sprawiedliwości na najbliższy rok dla działu administracji rządowej „Sprawiedliwość” oraz model zarządzania finansami w sądach powszechnych były tematem konferencji z udziałem Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz prezesów i dyrektorów sądów apelacyjnych i okręgowych oraz kierowników finansowych sądów rejonowych. 

Minister Sprawiedliwości zaznaczył, że zarówno przed nim jako urzędującym Ministrem Sprawiedliwości, jak też przez dyrektorami i kierownikami finansowymi sądów staje wyzwanie wykonania budżetu sądownictwa w sposób najbardziej przyjazny i skuteczny z punktu widzenia konieczności realizacji podstawowego celu działania sądownictwa, tj. rozstrzygania spraw w rozsądnych terminach, w aspekcie zapewnienia obywatelom i podmiotom gospodarczym efektywnego mechanizmu rozwiązywania sporów oraz ochrony prawnej.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane