statystyki

Rząd przeznacza 1,5 mld zł na pomoc dla przedsiębiorców

27.08.2009, 06:02; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
Przedsiębiorca znajdujący sie w przejściowych trudnościach może skorzystać z pomocy państwa. Rząd przeznacza na taką pomoc 1,5 mld zł, a udzielenie jej zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Europejską.

Wsparcie finansowe możliwe jest na podstawie ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, która weszła w życie 22 sierpnia 2009 r. Dziś zostaną podpisane dwa ostatnie rozporządzenie wykonawcze, które - po wejściu w życie - umożliwią realizację tej ustawy - dodała Minister Jolanta Fedak. Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Ustawa ma charakter epizodyczny i będzie obowiązywać do końca 2011 roku. -Jeżeli rozwiązania zawarte w ustawie będą spełniać dobrze swoja funkcję, postaramy sie przekonać partnerów społecznych do włączenia na stałe tych zapisów do naszego porządku prawnego - powiedziała Minister Fedak. Zapisy ustawy, będą monitorowane przez specjalny zespół w skład którego wejdą przedstawiciele: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Skarbu, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz przedstawiciele partnerów społecznych. Jeszcze w tym tygodniu Minister Fedak zwróci się do tych instytucji o wyznaczenie takich osób.


Pozostało jeszcze 5% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane