statystyki

Jak doszło do przecieku w Olsztyńskiej Prokuraturze?

11.02.2010, 05:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:03
Podczas spotkania Prokuraturze Krajowej zdecydowano, o tym, że PO w Olsztynie zbada jak doszło do przecieku materiałów ze śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga w Warszawie do jednego z dzienników.

Podjęcie decyzji poprzedziło spotkanie Prokuratora Krajowego z Prokuratorem Apelacyjnym w Białymstoku. - Olsztyńscy prokuratorzy w trakcie tego badania na pewno zweryfikują wszystkie pojawiające się od kilku dni hipotezy, także te wysuwane przez dziennikarzy. Działania olsztyńskiej prokuratury nie będą nakierowane na dziennikarzy, którzy dotarli do opublikowanych materiałów. Dziennikarze mają prawo zdobywać informacje. Olsztyńscy prokuratorzy mają za to za zadanie ustalenie kto łamiąc tajemnicę śledztwa materiały te dziennikarzom przekazał – powiedział Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny Krzysztof Kwiatkowski komentując tę decyzję. - Zdaję sobie sprawę, że dziennikarze, którzy do takich - ciekawych z ich punktu widzenia - materiałów docierają nie zastanawiają się długo nad tym czy je publikować czy też nie. Nigdy jednak nie zrozumiem i co najważniejsze nie zaakceptuję sytuacji, w której polityk lub prokurator – któremu w sposób szczególny zależeć powinno na dobru śledztwa – decyduje się na przekazanie informacji z toczącego się śledztwa „na zewnątrz”.


Pozostało jeszcze 27% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane