statystyki

Szczyt Rady Unii Europejskiej

21.06.2010, 06:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
W dniu 17 czerwca 2010 roku premier Donald Tusk wziął  udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. W Brukseli szefowie państw i rządów UE będą dyskutować m.in. o strategii Europa 2020.

W ramach dyskusji nad nową europejską strategią na rzecz zatrudnienia i wzrostu gospodarczego Europa 2020 Rada Europejska określiła główne cele w dziedzinie edukacji oraz włączenia społecznego i walki z ubóstwem. Poruszono również kwestię wzmocnienia zarządzania gospodarczego, które pozwoli na skuteczniejsze zapobieganie kryzysom gospodarczym w przyszłości. Szefowie państw i rządów ustalili stanowisko Unii Europejskiej, m.in. w kwestii regulacji i kontroli finansowej w UE i poza Unią, na szczyt G-20, który odbędzie się 26-27 czerwca 2010 roku w Toronto. Omówiono także przygotowania do wrześniowego posiedzenia plenarnego ONZ, które będzie poświęcone milenijnym celom rozwoju określonym przez Narody Zjednoczone.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane